Ray-Ban Tarihçesi

img

Ray-Ban Tarihçesi ve Ray-Ban ile ilgili bilinmesi gerekenler aşağıda belirtilmiştir.

Ray-Ban Tarihçesi, Ray-Ban Ürünleri, Ray-Ban Markası, Ray-Ban Fiyatları, Ray-Ban Güneş Gözlüğü, Neden Ray-Ban? vb ile birçok merak ettikleriniz, yazımızda cevap bulacaktır.

1930'lar: Havacılık hakkında her şey

Yeni uçakların insanların daha yüksek ve daha uzak uçmalarına izin verdikçe, birçok ABD Hava Kuvvetleri Pilotu güneşten gelen parıltıyı rapor ediyordu. Pilotlara baş ağrısı ve irtifa hastalığı veren bu parıltıyı kesebilecek yeşil merceklerle yeni bir gözlük çeşidi tanıtılmıştır. Görmeyi engellemeden ve Ray-Ban markası doğdu. Bu yeni parlama önleyici gözlük 1937'de halka satışa çıktı. Orijinal gözlükler şimdi ise klasik olan bir plastik çerçeveye sahiptir.

Havacı şekli. Güneş gözlükleri ertesi yıl metal çerçeve ile yeniden modellendi ve Ray-Ban Aviator olarak yeniden isimlendirildi.

Ray-Ban'ın popülaritesini, açık hava yaşam tarzı olan herkese yaymak çok uzun sürmedi. 1938'de Ray-Ban Shooter, Yeşil Mercek ve Soluk Sarı Kalichrome mercekte piyasaya sürülmüştür. Piyasa sürülen bu özellik sayesinde keskinleştirmekte ve filtrelenerek bulanıklığı en aza indirmektedir. Mavi ışık ise puslu koşullar için ideal hale getirmektedir.

Ray-Ban, kataloğunu ve müşteri tabanını bir sonraki yıl ’’Ray-Ban Outdoorsman’’ modelinin lansmanı ile genişletti. Başlangıçta “Skeet Glass” olarak adlandırılan avcılık, çekim ve balık avı meraklıları, en iyi bar ve özel gruplar için tasarlanmıştı. Tapınak son parçaları yıllarca nacre ve dana derisi de dahil olmak üzere farklı malzemelerle kaplanmıştır.

1940'lar: Havacılık ve Daha Fazlası

II. Dünya Savaşı, Amerikan Hava Kuvvetleri pilotlarının Ray-Ban'a güvenmeye devam ettiğini gördü. Geliştirilmiş koruma için lensin üst kısmında özel bir kaplama mevcuttur. Askeri kullanım için tasarlanmasına rağmen farklı yerlerde de kullanılmaya başlanmıştır. Ordu ve Deniz Kuvvetleri yönetmeliği tişörtleri 1940'ların modasıydı ve siviller hevesliydi. Ray-Ban askeri işlevden kararlı bir şekilde pop kültürüne doğru atladı.

1950'ler: Hollywood Glam

İkinci Dünya Savaşı'nın ardından, Hollywood insanların giydiği şeyler üzerinde giderek daha güçlü bir etkiye sahip oldu. Ray-Ban ’’Wayfarer’’ modeli 1952’de lanse edildi. Bir kez de 1955’te isyankar isyancı James Dean gibi ekran efsanelerinde gördükten sonra ilgi arttı. Şimdiye kadar da en çok tanınan moda aksesuarlarından biri oldu. Ray-Ban sürekli kendini yenilemeye devam etti. 1953 yılında tanıtılan Ray-Ban Signet güneş gözlükleri, göz alıcı altın ve gümüş renginde tasarlanmıştır. Burun köprüsündeki yatay bantlarla, ön köşelerde ve kulak gövdelerinde çerçevelerden ibarettir. 1950'lerde daha fazla yenilik G-15 gri lensini içeriyordu. Gerçek renk görüşü sağlamaktadır. Nötr gri bir lens göz kamaştırıcı parıltılarda bile olağanüstü koruma ve bir dördüncü metal çerçeve stili olan Ray-Ban Caravan (1957), daha sonra Ray-Ban Aviator'un karlca versiyonu, 1976’daki taksi Sürücüsünde Robert De Niro tarafından giyildi. 1958'de, çağdaş modaya ayak uyduran dekoratif süslemelerle farklı renklerde çerçeveler dahil edilmiştir.

1960'lar: Devrim ve Değişim

Değişim ve devrimin 1960'ların Zeitgeist’ini kucaklayan Ray-Ban, değişen zamanlarla birlikte uyarlandı. Modeller, katalog, erkekler, kadınlar ve çocuklar için stilleri de dahil olmak üzere 1969 yılına kadar kadar genişletti. Ray-Ban gözlüklerin kendisinden modaya ve kaliteye olan saygısı ile gözlük üretiminde dünya lideri oldu. Kullanılmadığı zamanlarda onları koruyan özel yapım deri ve vinil kılıflar üretildi. Ray-Ban yeni stiller yaratmaya devam etti ve Hollywood yıldızları da onları giymeye devam etti. Ray-Ban, Olimpiyat I ve II tanıtıldı. 1965 ve 1969 yılında Easy Rider'da Peter Fonda tarafından kullanıldı. Çerçeveler, eğimli metal köprü ve yuvarlatılmış dikdörtgen lenslere sahiptir. Şık ve zarif bir twist ile yeniden yorumlandı. Ray-Ban Balorama güneş gözlüğü 1968'de ortaya çıktı ve ünlüler tarafından kullanıldı. Bu arada Bob Dylan, Ray-Ban Wayfarer olmadan nadiren görüldü. 1960'ların başlangıçları, açısal, erkeksi Ray-Ban Meteor ve kedi gözü şeklindeki Ray-Ban Laramie idi.

1970'ler: Spor Şansı

Disko, 1970'lerde kraldı ve disko da, etkilemek için giyinmek anlamına geliyordu. Bu da çoğu zaman serin gölgeleri bile içeriyordu. Şimdiye kadar gözlük, daha sofistike hale geldi ve iki ayrı yönde gelişti.

Spor giyim gerekliliği ve moda aksesuarı olan Ray-Ban, iki model çıkardı. Ray-Ban Vagabond ve Ray-Ban Stateside, her biri plastik çerçeveler ve iki tip lens ile piyasaya sürüldü.G-31 ayna mercek ve standart G-15 mercek özelliğine sahiptir. 2010 yılında yeniden piyasaya sürülen Ray-Ban Vagabond, biraz gözyaşı şeklindeki şekliyle güncellendi.

1970'lerde daha fazla ürün genişletme ve teknik yenilikler oldu. Aynalı lensler ve deri tarafı olan dağcılık gözlükleri, kalkanlar parlamayı yansıtacak ve gözleri güneşten, rüzgardan koruyacak şekilde geliştirildi. Ray-Ban, tekliflerini reçeteyi de içerecek şekilde genişletti. Güneş gözlüğünden yanı sıra, 1974 yılında fotokromik Ambermatic lens tanıtıldı, ışığa bağlı olarak renk değiştirebilir özellikteydi. Ambermatic, kar üzerinde bile ana hatlar ve şekilleri vurgulandı, yoğun ışığı koyulaştırdı.

1980'ler: Sahne ve Ekran

Arcade oyunları, MTV ve Brat Pack'in on yılında, Ray-Ban sahip olunan markalardan biriydi. Filmlerde lider Blues Brothers (1980) ve Risky Business (1983) 'da Ray-Ban Wayfarer rolleri. Top Gun (1986) Ray-Ban Aviator'unu geri aldı. Ray-Ban orijinalinin satışını arttıran savaş pilotu kökleri.Michael Jackson, bir çift Ray-Ban Aviator'da 1984 Grammy'lerinde ortaya çıktığı zaman imzasını attı. Ray-Ban Wayfarer, 1987-89 yılları arasında süren ve tarihin en yüksek katılımlı turu olan destansı Bad turunu seçti.

1990'lar: Ray-Ban için Yeni Dönem

Ray-Ban, 1990'larda film favorilerinden olmaya devam etti. Ray-Ban Clubmaster, Malcolm X'te Denzel Washington (1992) ve Rezervuar Köpeklerinde - Tim Roth (1992) tarafından giyildi. 1997'de Will Smith ve Tommy Lee Jones'un Siyah Erkeklerde Ray-Ban Predator giydiğini gördü. Johnny Depp, 1998’deki Las Vegas’taki Korku ve Loh’da bir çift Ray-Ban Shooter taktı. 1999 yılında Luxottica Group, Bausch & Lomb markaları, Ray-Ban, Arnette, Killer-Loop Eyewear markaları da dahil olmak üzere satın aldı.

REVO.2000'ler: Kültür ve İletişim

2003 yılında Ray-Ban markasının büyük ölçüde genişlemesi, reçeteli lensler için Ray-Ban Optical ve çocuklar için Ray-Ban Junior'ı içeriyordu. Ray-Ban Optical, markanın pop kültür mirasını ve titiz işçiliğini, çağdaş gözlüklerin infüze edilmesi için çekiyordu. Ray-Ban yaşam tarzı ve kalitesi ile sadece 8 ila 12 yaş arası çocuklara özel ilk sunglass koleksiyonu olan, Ray-Ban Junior Şık, rahat çerçeveler sağlarken maksimum göz korumasına odaklanmaktadır. 2005 yılında Ray-Ban Junior modelleri dahil etmek için genişledi. Hipoalerjenik ve hafif ancak sağlam bir seçenek için tamamen titanyumdan yapılmıştır. 2006 yılında Ray-Ban Wayfarer'ın tam bir revizyonu geldi. Müzik fotoğrafçısı Mick Rock yeni bir dizi oluşturmak için görevlendirildi. Peachs gibi indie rock müzik armatürleri ile Wayfarer Seansı, LCD Sound system'den James Murphy, Primal Scream'den Bobby Gillespie ve güncellenmiş gözlük klasiğini yeniden yorumlayan The Smiths'in Johnny Marr'ı. Ray-Ban, 2007 yılında benzersiz yeteneğini ortaya koyan, yenilikçi bir küresel medya planı olan NEVER HIDE kampanyasını başlattı. Ray-Ban kullanıcısı, zamansız serin bir ifadeyle dikkatin merkezindeydi. Etkileşimli bir proje ile başladı. NYC’nin Times Square’inde, kendilerini dürüstçe ifade etmek isteyen Ray-Ban kullanıcıları tarafından sunulan görüntüleri gösteren 12 ekran bulunmaktadır. Daha sonra resimler Ray-Ban.com'daki bir galeride sergilendi. Deneyimi dünya çapında devam edecek ve Ray-Ban'in bireyi , hareketi kutlayabilme yeteneğini sergileyecekti. Ray-Ban Remasters, 2008'de devam eden bir dizi multimedya işbirliğine başlandı. İlk proje sekiz uluslararası nitelikteydi. Kills, Siyah Çocuklar, Ladyhawke, Ipso Facto ve Paolo Nutini dahil olmak üzere müzikal eylemlerden oluşmaktaydı. Her biri kendi seçtikleri bir şarkının kapağını kaydetti. 1950'ler ve 1960'lardan - Ray-Ban Clubmaster'a ilham veren onlarca yıl ve bunu New York - Pekin'deki konserlerde canlı olarak gerçekleştirdi. Milan.Ray-Ban, 2009 yılında, Never Hide Colorize Communication Campaign ile, en ikonik modellerini yeni bir renk patlamasıyla yeniden canlandırdı. Ray-Ban Wayfarer Colorize Kit, hayranların kendi benzersiz çift tonlarını oluşturmasına izin verdi. Kit bir çift beyaz Ray-Ban içeriyordu. Wayfarer şablonlar ve çerçevelerin yüzeyini renklendirmek için özel olarak tasarlanmış beş işaretleyici ile birlikte, son Ray-Ban Wayfarer güncellemeleri, NYC metro haritası ve çarpıcı gibi çerçevelerin iç kısımlarında basılmış tasarımlar içeren modelleri içermektedir. Çiçek ve çizgili desenleri, renk paleti, Ray-Ban Rare Prints serisinin pop kültürü, sinemadaki trendleri ve reklamları iki temada mevcuttur: “Çizgi Roman” ve “Düğme Pimleri”.

Ray-Ban, inovasyon ve teknoloji alanındaki liderliğini, koleksiyonun içinde yeni bir segmente doğurarak yeniden doğrulamaktadır. Ray-BanTeknik Karbon Fiber Koleksiyonu olağanüstü dayanıklı ancak son derece hafif karbon elyaf kalitesine sahiptir. Koleksiyon özellikleri son derece hafif, esnek ve olağanüstü dayanıklılığa sahip yedi karbon fiber katmandan oluşan tapınaklar çerçevelerden meydana gelmektedir. P3 (polikarbonat) ve P3PLUS (kristal) lensler olağanüstü polarizasyon ve daha canlı - yüksek çözünürlüklü renkleri garanti eder. Parlamayı önlemek ve zararlı UV ışınlarından tam koruma sağlamak için yansıma önleyici bir kaplama da uygulanır.

2010'lar: 75 Yıllık Güncellemeler, Gelişmeler ve Kutlamalar

2010 yılında, Ray-Ban Aviator’un spot ışığında geri dönüşü oldu. Ünlü rock fotoğrafçısı Kevin Cummins geçmiş müzik simgeleri vurdu ve Başak, Büyük Pembe, Biz Bilim Adamları ve Iggy Pop dahil olmak üzere - Ray-Ban içinden çeşitli modeller giyerek reklam yaptı. 2011, Teknoloji Segmentini genişleten yeni bir güneş gözlüğü ve reçeteli gözlük koleksiyonu olan Ray-Ban Light Ray'ı piyasaya sürdü. Ray-Ban Light Ray reçete çerçeveleri, hipoalerjenik, dayanıklı, esnek ve inanılmaz hafif titanyum ile inşa edilmiştir. Ayrıca, her bir Ray-Ban Light Ray güneş gözlüğü çifti, kullanıcıların kişiselleştirilebilmesi için üç değiştirilebilir lens seti ile birlikte gelmiştir. Ray-Ban, kısa bir süre önce, en popüler modellerini modern bir yorumla yeniden yorumladı. Başlangıçta 80’lerde ki Kadınsı Ray-Ban Cats 1000 kısa süre önce bir dizi parlak ve cesur renkte uzun - yuvarlak bir tasarıma sahipti. Üç farklı,iki tonlu varyasyon ve dumanlı bir lens dahil. Erkeksi Ray-Ban Cats 5000 de dahil olmak üzere benzer bir güncelleme aldı. Mor ve beyaz, gri ve mavi, pembe ve siyah iki tonlu modelleridir. Ray-Ban, 1960'lı yıllardan üç lens rengini yeniden lanse ederek 2011 yılında klasikleri güncellemeye devam etti. Pembe, mavi ve yeşil -Ray-Ban Round, Meteor ve Laramie modelleri, bir sonraki yıl, Ray-Ban, dahil olmak üzere yirmi yeni degrade lens renkleri tanıttı. 21 Mart 2011'de binlerce Ray-Ban hayranı dünyanın dört bir yanındaki önemli yerlerde toplandı. Şangay, Delhi, İstanbul, Roma, Berlin, Paris, Barselona, Londra, New York, Austin, Rio de Janeiro ve Cancun - NEVER'in çığır açan bir evrimini kutlamak için toplandı. Bugüne kadarki en önemli dijital etkinliklerden biri olarak, ziyaretçiler fotoğraflandı ve Ray-Ban.com'da canlı performans sergilendi. Entegre bir yaklaşım olarak, hayranlar fotoğraflarını Ray-Ban.com'da arkadaşlarıyla paylaşabildi ve Ray-Ban sosyal ağ fan sayfalarında, Ray-Ban yayınlarının beslemeleriyle 10 milyondan fazla Facebook kullanıcısına ulaştı. 2011 ayrıca müzisyenlerin Ray-Ban için harekete geçtiğini gördü. Johnny Marr, efsanevi indie rockçıları The Smiths için gitarist, beş çeşit geliştirdi. Au Revoir Simone, En İyi Sahil, Carsick Cars, Mona ve Tom Vek, bunları kendi ilham kaynağı olarak kullanıyorlar. Buna ek olarak, Marr ilham ve kendi modeli, Ray-Ban Johnny Marr's Limited tasarımı yardımcı oldu. Tapınak ucunda “Johnny” imzalı açık mavi lensli 1500 numaralı nişan tabelası, stil ve Ray-Ban’ın başarısı için kültürle bağlantı kurarken, teknoloji her zaman markayı yönlendirdi. Ray-Ban'ın kökeni 75 yıl önce pilotların karşılaştığı bir meydan okumaya karşı teknolojik bir tepkide yatıyor ve Ray-Ban, teknolojiyi benimsemek için 2012'de devam ediyor. Gelecek için yeni modeller geliştirirken, Ray-Ban için en son teknolojik gelişme, LiteForce’inotomobil, havacılık, elektronik ve medikal sektörler için çözümler sunan son teknoloji malzeme termoplastiktir. İkonik Ray-Ban Aviator modeline uygulanan Lite Force, geleneksel bir çerçeve ve daha fazla esneklik ile aynı gücü sunuyor. Mukavemet ve esneklik önümüzdeki 75 yıl boyunca Ray-Ban'ı desteklemeye devam edecek. 2012 yılında Ray-Ban, mirasını “Efsaneler” İletişim Kampanyası ile kutluyor. Ray-Ban'ın her zaman kültürel değişimin en ön safında yer aldığını göstererek, ethosu ilham veriyor. Ray-Ban, 75. Yıl dönümünü, müzik dünyasından çekilen nadir ikonik imgelerden oluşan sınırlı bir kitap ile de kutlayacak. Stil ve popüler kültür, hepsi önde gelen kültürel yorumcular tarafından bağlam içine sokuldu. Ayrıca, Ray-Ban Ambermatic 2012 Limited Edition, efsanevi 1978 fotokromik lensle dört klasik Ray-Ban Aviator stilini yeniden yorumlayacak ve Varlığının her on yılı boyunca, Ray-Ban popüler kültürü şekillendirecekti. Ray-Ban Aviator'un ilk çiftlerinden 75 yıl sonra ABD pilotlarının ulaşmasına yardımcı oldu. Luxottica Group, Kuzey Amerika, Asya-Pasifik, Çin, Güney'de 7,100'den fazla optik ve güneş perakende mağazası ile premium, lüks ve spor gözlüklerinde liderdir. Afrika, Latin Amerika ve Avrupa, güçlü, dengeli bir marka portföyüdür. Ev markaları arasında dünyanın en ünlü güneş gözlük markası olan Ray-Ban, Oakley, Vogue, Persol, Oliver Peoples, Arnette ve REVO, lisanslı markalar arasında Bvlgari, Burberry, Chanel, Dolce & Gabbana, Donna Karan, Polo Ralph Lauren, Prada, Tiffany ve Versace’dir. 130 farklı ülkeyi kapsayan küresel bir toptan satış ağına ek olarak, büyük pazarlarda lider perakende zincirlerini yönetiyor, Kuzey Amerika'da Lens Crafters, Pearle Vision ve ILORI, Asya-Pasifik'te OPSM ve Laubman & Pank, Çin'de Lens Crafters, Latin Amerika'da GDO ve Dünya çapında Sunglass Hut’tır. Grubun ürünleri, İtalya’daki altı üretim fabrikasında ki kiişlerin tümüyle sahip olunan iki fabrikada tasarlanmış ve üretilmiştir. 2011 yılında Luxottica Group, yaklaşık 6,2 milyar € net satış gerçekleştirdi. Güvenli Liman Beyanı bu basın bülteninde yer alan bazı beyanlar, 1995 tarihli Özel Menkul Kıymetler Davaları Reform Yasası'nda tanımlanan “ileriye dönük ifadeler” teşkil edebilir. Bu tür beyanlar, gerçek sonuçların tahmin edilenlerden maddi olarak farklılık göstermesine neden olabilecek riskler, belirsizlikler ve diğer faktörleri içerir. Bu tür riskler ve belirsizlikler, bunlarla sınırlı olmamakla birlikte, mevcut küresel ekonomik koşulların işletmemize olan etkisini yönetebilme yeteneğini, yeni işletmeleri başarılı bir şekilde edinir ve faaliyetlerini, gelecekteki ekonomik koşulları, tüketici tercihlerindeki değişiklikleri tahmin etme yeteneğini entegre eder.

İLGİLİ ÜRÜNLER

img

ANTARES AVM

Keçiören
img

OPTIMUM OUTLET

Etimesgut
img

KENTPARK AVM

Çankaya

MARKALARIMIZ